ایران و جهان رسانه همراه

 

    تالار : قالیباف: حذف خریدهای گروهی، به افزایش شفافیت بازار منجر می شود

     تاریخ انتشار : 18 آبان 1392

 

قالیباف: حذف خریدهای گروهی، به افزایش شفافیت بازار منجر می شود

ایران و جهان- کارشناسان و فعالان بازار سرمایه در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایران و جهان، دیدگاه‌های متفاوتی درخصوص حذف خرید بی‌نام سهام (معاملات «ددد») ارائه کرده اند. در خصوص حذف معالات مذکور، ایران و جهان در مصاحبه اختصاصی با حسن قالیباف مدیر عامل شرکت بورس تهران، نظر وی را جویا شده است.
تاکنون سیستم معاملات سهام بورس تهران به گونه ای بود که کارگزاران می توانستند درطی زمان معاملات، خرید سهام را بی نام و به صورت گروهی خریداری و پس از ساعت معاملات نسبت به تخصیص آن سهام اقدام کنند.
 
 

ادامه خبر


 

    سایبان : ابهامات در آئین نامه توانگری به روایت یک بیمه گر

     تاریخ انتشار : 18 آبان 1392

 

ابهامات در آئین نامه توانگری به روایت یک بیمه گرایران و جهان - اعمال گزارشات حسابرسی اثرات فراوانی را در وضعیت شرکت های بیمه خواهد داشت. این در حالی است که تکلیف بندهای مالیاتی و خسارتی نیز در گزارش مذکور مشخص نیست.
به گزارش خبرنگار ایران و جهان یک مقام آگاه در صنعت بیمه با اشاره به اینکه اعلام وضعیت شرکت های بیمه در دنیا مرسوم است، گفت: انجمن بین المللی ناظران بیمه ای IAIS مقررات متحد الشکلی را برای نظارت بر شرکت های بیمه تدوین کرده است که بحث توانایی مالی یکی از آیتم های مورد توجه در شاخص های این گزارشات است.
 
 

ادامه خبر


 

    راز پول : وکیلی :هنوزغرامتی درخواست نکردیم

     تاریخ انتشار : 18 آبان 1392

 

وکیلی :هنوزغرامتی درخواست نکردیم

ایران و جهان - مدیرعامل بانک توسعه صادرات با اشاره به تبرئه شدن بانک توسعه صادرات در داگاه بدوی اتحادیه اروپا در خصوص پرداخت غرامت به خبرنگار ایران و جهان گفت که منتظر رای دادگاه تجدید نظر هستیم.
 
 

ادامه خبر


 

    سایبان : دفاع «مصدق» از انتشار گزارش وضعیت توانگری مالی شرکت های بیمه

     تاریخ انتشار : 18 آبان 1392

 

دفاع «مصدق» از انتشار گزارش وضعیت توانگری مالی شرکت های بیمه


خبر وی?ه - معتقدیم که اعلام گزارش وضعیت توانگری تاثیر مستقیمی بر وضعیت سهام شرکت های بیمه خواهد داشت ، که معاون طرح و توسعه بیمه مرکزی در این خصوص می گوید: اجرای مصوبات شورای عالی بیمه الزامی است و اطلاع رسانی از وضعیت شرکت های بیمه به جامعه نیز از وظایف بیمه مرکزی است.
 
 

ادامه خبر


 

    سایبان : مجوز بیمه های دانش ،تجارت و خاورمیانه در شورای عالی بیمه نهایی شد

     تاریخ انتشار : 17 آبان 1392

 

مجوز بیمه های دانش ،تجارت و خاورمیانه در شورای عالی بیمه نهایی شد

ایران و جهان - مجوز 3 شرکت های بیمه دانش ،تجارت و خاورمیانه در شورای عالی بیمه نهایی شد و منتظر نظر وزارت اقتصاد است.
 
 

ادامه خبر


 

    تالار : معرفی صنایع برتر بورس در هفته سوم آبان ماه

     تاریخ انتشار : 16 آبان 1392

 

معرفی صنایع برتر بورس در هفته سوم آبان ماه
ایران و جهان- شاخص در آخرین روز کاری 1430 واحد مثبت را ثبت کرد و در انتظار نشست های پایان هفته ماند تا قدم بعدی را در هفته آینده بردارد.
 
 

ادامه خبر


 

    رویداد : سازمان ملل مناطق خشك ايران را احيا مي كند

     تاریخ انتشار : 15 آبان 1392

 

سازمان ملل مناطق خشك ايران را احيا مي كند

ایران و جهان - ساكنان شهرها و روستاهاي محروم استان هاي شرقي ايران از زمين هاي لم يزرع و اقتصاد كم فروغ در اين مناطق مي گويند.
به گزارش ایران و جهان به نقل از سازمان پيشرفت و توسعه سازمان ملل متحد موسوم به UNDP، تخريب بيش از حد چراگاه ها، قطع درختان براي تهيه سوخت و باد هاي شديد فرسايشي نزديك مرز افغانستان زندگي را براي ساكنان اين مناطق سخت كرده است.
 
 

ادامه خبر


 

    ذره بین : نااطمینانی یکی از چالش های اساسی پیش روی بخش خصوصی

     تاریخ انتشار : 15 آبان 1392

 

نااطمینانی یکی از چالش های اساسی پیش روی بخش خصوصی

ایران و جهان - بهبود محیط کسب وکار یک موضوع مستمر و پویا است و رسیدن به وضوع مطلوب، نیازمند برنامه ریزی و سیاستگذاری هوشمند است. بهبود محیط کسب و کار به راهبرد، تدابیر و راهکارهایی بستگی دارد که در چارچوب برنامه برای افق های زمانی کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت تدوین و اجرا می شود.در گفت و گویی که با دکتر محمدعلی مرادی، کارشناس اقتصادی داشتیم وی فضای کسب و کار کشور را تشریح کرد که متن گفت و گو با وی در ادامه خواهد آمد .
 
 

ادامه خبر


 

    ذره بین : بازار سرمایه، مستلزم اقدامات اصلاحی است

     تاریخ انتشار : 15 آبان 1392

 

بازار سرمایه، مستلزم اقدامات اصلاحی است

ایران و جهان - سیاست‌گذاران کشورهای مختلف به‌منظور افزایش رفاه و حل مشکلات اقتصادی دو راهبرد را در نظر می‌گیرند. راهبرد خصوصی‌سازی و راهبرد بهبود فضای کسب و کار. از دید برخی، راهبرد بهبود فضای کسب و کار مکمل و حتی پیش‌نیاز راهبرد خصوصی‌سازی است. رویکرد اول مستلزم واگذاری دارایی‌ها و شرکت‌های دولتی به‌ بخش خصوصی و راهبرد دوم مستلزم رفع موانع فعالیت‌های بخش خصوصی است.اما صالح آبادی معتقد است بهبود فضای کسب و کار در بازار سرمایه، مستلزم اقدامات اصلاحی است.
 
 

ادامه خبر


 

    ذره بین : تهیه برنامه عملیاتی تفصیلی در وزارت اقتصاد برای اصلاح محیط کسب وکار

     تاریخ انتشار : 15 آبان 1392

 

تهیه برنامه عملیاتی تفصیلی در وزارت اقتصاد برای اصلاح محیط کسب وکار

ایران و جهان - دکتر طیب نیا، وزیر محترم امور اقتصادی و دارایی توفیق در بهبود محیط کسب و کار در کشور را منوط به همراهی، همسوئی و کل نگری کلیه دستگاه‌های حاکمیتی در سه قوه می داند. وی در راستای تحقق این مهم از تهیه یک برنامه عملیاتی تفصیلی در وزارت امور اقتصادی و دارایی خبر می دهد که ضمن سوق دادن واگذاری‌ها به سمت واگذاری به بخش خصوصی واقعی و اصلاح محیط کسب وکار ، زمینه‌های فعالیت مولد برای بخش خصوصی در کشور را فراهم آورد . در ادامه مشروح گفت و گو با عالی ترین مقام وزارت امور اقتصادی و دارایی را می خوانید.
 
 

ادامه خبر


 

    تالار : شایعات و شنیده های بورسی

     تاریخ انتشار : 15 آبان 1392

 

شایعات و شنیده های بورسی
ایران و جهان- شنیده می‌شود که فولاد مبارکه از محل افزایش تنا? تولید و فروش مناسب تولیدات فولاد هرمزگان توانایی پوشش...
 
 

ادامه خبر


 

    ذره بین : حاشیه های همایش کسب و کار زیر ذره بین ایران و جهان

     تاریخ انتشار : 14 آبان 1392

 

حاشیه های همایش کسب و کار زیر ذره بین ایران و جهان

ایران و جهان- همایش بهبود فضای کسب و کار با حضور اصحاب کسب و کار البته در مقیاس کلان برگزار شد. در این همایش که بزرگان در حوزه اقتصاد حضور داشتند، هر کدام از مقامات در نوبت سخنرانی بر تعدد قوانین و انباشت آن اشاره داشتند که این تاکید نشان دهنده اهمیت آن است.
 
 

ادامه خبر


شماره صفحه: