ایران و جهان رسانه همراه

 

    ذره بین : تحلیل یک نشریه عربی از نگرانی عربستان برای مذاکرات ايران و آمريكا

     تاریخ انتشار : 29 مهر 1392

 

تحلیل یک نشریه عربی از نگرانی عربستان برای مذاکرات ايران و آمريكا

ایران و جهان- امتناع وزير خارجه كهنه كار عربستان، شاهزاده سعود الفيصل، از سخنراني سالانه در مجمع عمومي سازمان ملل متحد براي اولين بار در طول تاريخ، پيامي ناگفته را به گوش جهانيان رساند.
به گزارش Arabian business، براي بسياري از كشورها، امتناع از ارائه يك سخنراني مدون كمي بيشتر از يك اعتراض ديپلماتيك معني مي دهد، اما براي عربستان كه هميشه سياست پنهان را به سخنراني در محضر عموم مردم ترجيح داده، اين نشان از صراحتي بي پروا داشت.
 
 

ادامه خبر


 

    سایبان : دو خواسته کاردگر از رییس کل بیمه مرکزی

     تاریخ انتشار : 29 مهر 1392

 

دو خواسته کاردگر از رییس کل بیمه مرکزی
مریم الله یار-جلسه تودیع و معارفه مدیران بیمه دانا و آسیا در حالی برگزار شد که مدیر عامل سابق بیمه دانا حضور محمد ابراهیم امین رییس کل بیمه مرکزی را مغتنم شمرده و آخرین تلاش هایش را برای بهبود وضعیت بیمه دانا به کار بست.
 
 

ادامه خبر


 

    ذره بین : کارنامه اقتصاد ایران منتشر شد

     تاریخ انتشار : 29 مهر 1392

 

کارنامه اقتصاد ایران منتشر شد
ایران و جهان- صندوق بین المللی پول جدیدترین برآورد خود از میزان تولید ناخالص داخلی 188 کشور جهان را منتشر کرده است که بر اساس آن اقتصاد ایران با افت 160 میلیارد دلاری تولید ناخالص داخلی خود در سال 2013 مواجه خواهد شد.
این نهاد بین المللی میزان تولید ناخالص داخلی ایران بر اساس قیمت های جاری در سال 2012 را 548 میلیارد دلار اعلام و پیش بینی کرده است این رقم در سال جاری میلادی که کمتر از سه ماه به پایان آن باقی مانده است به 388 میلیارد دلار کاهش یابد.
 
 

ادامه خبر


 

    سایبان : معارفه مدير عامل بيمه دانا امروز برگزار می شود

     تاریخ انتشار : 28 مهر 1392

 

معارفه مدير عامل بيمه دانا امروز برگزار می شود
ایران و جهان-جلسه توديع و معارفه مدير عامل بيمه دانا، با بازگشت علي طيب نيا وزير امور اقتصادي و دارايي از سفر امریکا امروز دوشنبه 29 مهر برگزار می شود.
 
 

ادامه خبر


 

    راز پول : مدیرعامل پست بانک ایران: بانکداری اسلامی نقشه راه نظام بانکی کشوراست

     تاریخ انتشار : 28 مهر 1392

 

مدیرعامل پست بانک ایران: بانکداری اسلامی نقشه راه نظام بانکی کشوراست
ایران و جهان- بانکداری اسلامی نقشه راه نظام بانکی کشور و به نوعی چراغ راهنما و هدایت فعالیت های پولی و مالی است که با الهام از تعالیم دینی و شرعی به دنبال ایجاد و گسترش عدالت و همچنین رفع فقر و تبعیض است.
تفکر بانکداری اسلامی ریشه در ایدئولو?ی و ارزش های اقتصاد اسلامی دارد و موجب استقرار عدالت اقتصادی و اجتماعی و توزیع عادلانه درآمد و ثروت در سطح جامعه می شود و در همین راستا پست بانک ایران توانسته است با ارائه خدمات متنوع مالی و بانکی در تمامی نقاط کشور به وی?ه در روستاها و مناطق کمتربرخوردار و دوردست و جذب سرمایه های اندک و راکد این مناطق و هدایت آن به سمت اشتغال و تولید در این مناطق به معنای واقعی به دنبال توسعه عدالت اقتصادی و توزیع مناسب درآمدها باشد.

 
 

ادامه خبر


 

    سایبان : الزامات و چالش های صنعت بیمه به روایت مدیر عامل بیمه سینا

     تاریخ انتشار : 28 مهر 1392

 

الزامات و چالش های صنعت بیمه به روایت مدیر عامل بیمه سینا
ایران و جهان- مروری بر اخبار تحولات مدیریتی در صنعت بانک و بیمه نشان می دهد که متخصصین و کارشناسان بازار بانکی کشور فعالانه تر در بحث انتخاب رئیس کل بانک مرکزی مشارکت کردند و با بیان معیارهایی برای رئیس کل بانک مرکزی مشاوره هایی را به تصمیم سازان ارائه کردند . اما جای چنین توصیه هایی در صنعت بیمه خالی است و متخصصین این صنعت در شرایط حساس فعلی سکوت اختیار کردند این حضور فعالانه سبب شد تا به سراغ صاحب نظران صنعت بیمه رویم و مشارکت آنان را در بیان اولویت های صنعت بیمه جویا شویم و سکوت صنعت بیمه را بشکنیم .
 
 

ادامه خبر


 

    تالار : غول‌هایی که زیان می دهند!

     تاریخ انتشار : 28 مهر 1392

 

غول‌هایی که زیان می دهند!
ایران و جهان- سایپا و ایران خودرو دو قطب بزرگ خودروسازی کشور که در بازار سرمایه نیز وزنه های مهمی محسوب می شوند زمان بسیاری است که سهامداران حقیقی خود را دست خالی بدرقه می کنند. بررسی گزارش های مالی این شرکت و روند قیمت سهام آن ها موضوع این گزارش است. این بررسی نشان می دهد که روند قیمتی سهام سایپا از سال 89 نزولی شده و این روند کاهشی تحت تاثیر عوامل مختلفی گزارش شده است.
 
 

ادامه خبر


 

    ذره بین : شهروند الکترونیک کانالی مستقیم و در اختیار برنامه ریزان

     تاریخ انتشار : 28 مهر 1392

 

شهروند الکترونیک کانالی مستقیم و در اختیار برنامه ریزان
ایران و جهان- بهره برداری از تکنولو?ی در روابط عمومی چشم انداز جدیدی را در پیش روی سازمان ها و تعامل آنها با مشتریان به وجود آورده است .برای بررسی رویکرد های جدید روابط عمومی در این وادی به سراغ یکی از متخصصان این فن رفتیم .دکتر حسین امامی دکترای علوم ارتباطات و علاقمند به مباحث تکنولو?ی و رسانه های نوین که موضوع پایان نامه ی خود را وب2 و شبکه های اجتماعی تعیین کرد و دروس مرتبط با روزنامه نگاری، روابط عمومی و رسانه را در دانشگاه و سازمان‌ها تدریس می کند در گفت و گویی به ایران و جهان در خصوص نقش فن آوری های نوین در توسعه روابط عمومی توضیحاتی را ارائه کرد.
 
 

ادامه خبر


 

    چهارسوق : چهار راهی که وزارت خانه شد

     تاریخ انتشار : 28 مهر 1392

 

چهار راهی که وزارت خانه شد
ایران و جهان- پس از ادغام وزارت بازرگاني و وزارت صنايع و معادن تحليل ها، تفاسير و تعابير بسياري در مورد وزارتخانه تازه متولد به سمت رسانه ها سرازير شد. البته آنچه مورد ترديد كمتري بود اصل موضوع ادغام بود زيرا دلايل متعددي براي انجام اين كار وجود داشت كه در تاريخچه خاطرات همه آنهايي كه از وظايف دو وزارتخانه ادغامی و مشاجرات روزمره آن دو خبر داشتند بصورت اشكار و نهان ذخيره شده بود. اما شايد موضوع چگونگي مديريت چنين وزارتخانه بزرگي كه حدود ٤٠ درصد اقتصاد كشور در آن تدبير مي شود ، همه شهروندان ايراني و چندين برابر آن فروشندگان و مصرف كنندگان خارجي تحت تاثير تصميماتش هستند كمتر به بحث گذاشته شده است.
 
 

ادامه خبر


 

    راز پول : تحلیل بیزینس ویک از سیاست های پولی و مالی ایران

     تاریخ انتشار : 28 مهر 1392

 

تحلیل بیزینس ویک از سیاست های پولی و مالی ایران

ایران و جهان- بانک مرکزی تحت ریاست دولت جدید، استقلال بیشتری به دست آورده و در صدد حل مشکل برخورداری از بالا ترین نرخ تورم در جهان است.
به گزارش ایران و جهان، بیزینس ویک در آخرین تحلیل خود نوشت؛ کابینه رییس جمهور حسن روحانی بر سر جداسازی سیاست های پولی و مالی به توافق رسیده و بانک مرکزی را از زیر یوغ دولت رها می کند. به گفته ولی الله سیف، رییس کل بانک مرکزی، چنین اقدامی به بانک اجازه تمرکز بر روی اولویت خود یعنی "کنترل نقدینگی و کاهش تورم" را می دهد.
 
 

ادامه خبر


 

    چهارسوق : شروع فصلی جدید در وزارتخانه تازه تاسیس؛ غلبه دید صنعتی بر دید تجاری

     تاریخ انتشار : 28 مهر 1392

 

شروع فصلی جدید در وزارتخانه تازه تاسیس؛ غلبه دید صنعتی بر دید تجاری
ایران و جهان- بعد از ادغام وزارتخانه‌های صنایع و معادن و بازرگانی در تیر ماه سال 1390 این سوال کلیدی برای بسیاری پیش آمد که آیا در وزارتخانه جدید، صنعت بر تجارت مقدم خواهد بود یا خیر؟ سرپرست وقت وزارت صنعت، معدن و تجارت در مراسم معارفه خود شعار کاری خود را تولید صادرات گرا اعلام کرد. به این معنا که تولیدی مورد حمایت قرار می‌گیرد که هدفش صادراتی باشد.
 
 

ادامه خبر


 

    راز پول : ثبات در نرخ ارز از قيمت آن مهمتر است

     تاریخ انتشار : 28 مهر 1392

 

ثبات در نرخ ارز از قيمت آن مهمتر است
ایران و جهان- ثبات در بازار ارز نه تنها رونق بازار کسب و کار را در پي خواهد داشت بلکه موجبات رونق بازار سرمايه را فراهم مي کند.
مجتبي رحماني، چهار دوره صادرکننده نمونه کشور با بيان مطلب فوق گفت: سخت است که بپذيريم ارزش پول ملي کاهش پيدا کرده اما با واقعيتي روبرو هستيم که امروز نرخ برابري پول ما با دلار 3000 تومان است. ولي در آينده اگر تحريم ها برداشته شود و صادرات نفت دوباره رونق بگيرد ، درآمدها بيشتر شود و از طرف ديگر واردات مديريت شود، طبيعتا قيمت دلار پايين خواهد آمد. اما در وضعيت کنوني حداقل تا پايان سال نرخ 3000 تومان باشد، مناسب است.
 
 

ادامه خبر


شماره صفحه: